Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Tekniker

 Tekniker arbetar måndag-fredag om inget annan anges.

Petter Baggeryd

Petter Baggeryd, teknisk samordnare
tel: 070-952 37 69
petter.baggeryd@akademinvaland.gu.se

IT-frågor, digitalfoto, utskrift och tryck, licensansvarig

Pär Fridén, tekniker
tel: 0766-182235
par.friden@akademinvaland.gu.se

Digitalfoto, datasal, utskrift och tryck

 

Samuel Malm, tekniker
tel: 0766-185570
samuel.malm@akademinvaland.gu.se

Film, ljud, utlåning (video och ljudupptagning) 

Robert Carlsson, tekniker
tel: 031-786 5142
robert.carlsson@akademinvaland.gu.se

Trä och metall, sprej- och lackverkstaden

 

Ingemar Magnusson, tekniker
tel: 031-786 5147
ingemar.magnusson@akademinvaland.gu.se

Arbetar måndag - onsdag

Utlåning (media/teknik), AV-utrustning

Thomas Schön

Thomas Schön, tekniker
tel: 031-786 1836, 0732-576376
thomas.schon@akademinvaland.gu.se

Fotografi, ljus, analoga labb, utlåning (kamerautrustning), dokumentation av utställningar
 

Mattias Persson

Mattias "Mappe" Persson, tekniker
tel: 0733-409711
mattias.persson@akademinvaland.gu.se

Arbetar tisdag - fredag

Ljud, ljus, installation och utställningar samt utlåning (media/teknik)

 

Vaktmästeriet - Campus Vasa

Dag Lövberg, säkerhetstekniker
dag.lovberg@gu.se
Tel: 031-786 5140, 0708-956290

Nina Wallén Björklund
nina.wallen@gu.se
Tel: 031-786 1822, 0766-18 1822

Fredrik Svedberg, servicetekniker
fredrik.svedberg@gu.se
Tel: 031-786 4857, 0766-18 4857

 

Sidansvarig: Oana Georgescu|Sidan uppdaterades: 2015-10-05

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?