Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Vi studerar på Akademin Valand våren 2018

Studenter per ämne

 

Samtliga studenter

Studenter i film

Filmisk gestaltning, kandidatprogram år 1 - BA1

Paula ALMEIDA
Erika BERG
Cecilia EJODAME ESEOHE
Ismaila JALLOW
Sebastian MICCI
Matilda WIKINGSON

Filmisk gestaltning, kandidatprogram år 2 - BA2

Maria JANSSON
Edvina KODA SANDER
Shahab MEHRABI
Lisa MEYER
Lisa ZETTERBERG
Charlie KRONBERG
Jacqueline ANDRÉN

Filmisk gestaltning, kandidatprogram år 3 - BA3

Alexi CARPENTIERI
Malin ENGLUND
Berivan ERDOGAN
Tia KOUVO
Victor NYÅKER

Filmisk gestaltning, magisterprogram med inriktning mot curator

Linnea APELGREN
Elias FRYK
Ingrid LINDBERG
Tove PILS
Eyal SHACHAR
Asel STAMOVA
Erika WACHENFELDT

Filmisk gestaltning, magisterprogram med inriktning mot filmiska processer

Siri BRÅTVEIT
David FÄRDMAR
Karl HEDIN
Daniel LARSEN PAIDA
Björn PERBORG
Erik SUNDBLAD
Anna WINIARSKA MALGORZATA

Studenter i fotografi

Fotografi kandidatprogram år 1 - BA1

Hanna ANTONSSON
Ann-Sofie ANULF
Frida BRAIDE
Karl EKDAHL
Sophie FORSGREN 
Mathilda FRYKBERG
Alexander GUSTAF-THOMPSON
Jenny JOHANSSON
Linea KORNUM RASK 
Marie KRISTENSEN FLARUP
Henrietta KRÜSSENBERG
Cecilie PENNEY
Thurea Maj RAHBI HÅKONSSON
Lisa STERNER
Eric SUNDEVÅG
Matilde SØES RASMUSSEN
Ida TEVAJÄRVI
Elton WÅÅG

Fotografi kandidatprogram år 2 - BA2

Anna Sara Bjaaland personlig hemsida

Åsa Båve

Oscar Collin personlig hemsida

Sofia Doepel

 

 

 

 

 

 


Sofia Doepel personlig hemsida

Claudius Dorner

Camilla Fredin

Mette Hultesjö
 

 

 

 

 

 


Mette Hultesjö

Anna Sofia Jernryd

Anna Julkunen personlig hemsida

Jonathan Lystbæk Jørgensen

Frederikke Krogh

Viktor Lindström

Rasmus Mäkelä

Jannis Tordheim personlig hemsida

Fanny Wallertz

Fotografi kandidatprogram år 3 - BA3

Carl ANDER
Sofie AUSTLID
Jennifer BERGSTÉN
Erik GUSTAFSSON
Josef HANSSON
Cecilia HELSING
Katrine HOFF
Mikaela HYLTÉN-CAVALLIUS CRANTZ
Oskar KARDEMARK
Sarah MEURLE
Line Gry NEIVELT
Lisa PAULSSON
Christoffer RUTSTRÖM
Alma SCHRECK

Fotografi mastertprogram år 1 - MA1

Lars DYRENDOM
Björn ENGBERG
Ellie ENGELHEM
Mathilda FRANZÉN
Barthelemy GARCIA
Eva-Teréz GÖLIN
Hallgerdur HALLGRIMSDOTTIR
Inga Linn HÄRDELIN
Ole NESSET
Anne RANTAKYLÄ
Tina UMER

Fotografi mastertprogram år 2 - MA2

Anne BROE CHRISTENSEN
Emanuel CEDERKVIST
Sean GARDINER
Heikki KASKI
Noora LEHTOVUORI
Aissa LOPEZ
Ekaterina LUKOSHKOVA
Minh Ngoc NGUYEN
Martin MAGNTORN

Studenter i fri konst

Fri konst kandidatprogram år 1 - BA1

Jessica BJÖRCK
Marie CHRISTENSEN HARTMANN
Fanny DAHLPIL
Inez EDSTRÖM
Erikh FUNCK ÖSTERLUNDH
Deniz GÜL BEHZAD
Emely HANSSON
Adam HAUGBAK
Maria Elisabet HEDENSKOG
Oscar HÄGGSTRÖM
Badou JOBE
Leo LARSSON
Ina NIAN
Leopold OLIVARES DUNBERG
Mireia ROCHER
Andreas SANDBERG

Fri konst kandidatprogram år 2 - BA2

Linn ANDERSSON FRANEK
Jacob ANDERSSON
Lukas ANDERSSON
Ida BROCKMANN
Emanuel BYLUND
Madeleine HERTZ
Frida Kristina KÅRLIN
David LARSSON
Unni LUNDMARK
Hanna MELKERSSON
Jenny NILSSON
Julia NILSSON
Alva NOREEN
Sebastian RUDOLPH JENSEN
Hedvig SCHROEDER
Maja SIKORSKA
Eldin SMAJLOVIC
Peter ÖSTERLIN

Fri konst kandidatprogram år 3 - BA3

Johan DEVIGO
Filippa EDHOLM
Johanna GRANBERG
Linnea JARDEMARK
Carl LINDBLAD
Anne LINDGAARD MØLLER
Rickard NILSSON
Marie ROSENKILDE LINDBERG
Marika SANAKSENAHO
Karin STRÖM
Anders WALFRIDSON

Fri konst masterprogram år 1 - MA1

Marcus APPELBERG
Amy BOULTON
Alexande CARLSSON
Simon FAGÉUS
Klaengur GUNNARSSON
Julio GUZMAN
Maria Victoria HØVRING HØEG
Josef MELLERGÅRD
Laurence PRICE
Eirik Kristoffer RØNNEBERG
Seyed Kasra SEYED ALIKHANI
Stig STEIJNER
Maria WAHLSTRÖM
Siri WIBELL

Fri konst masterprogram år 2 - MA2

Cecilia BERG
Laura DARBUTAITE
Gabriel EDVINSSON
Theodora FATOUROS EKHOLM
Riikka GRÖNDAHL
Danielle HEATH
Johan LARSSON MELANDER
Kaisa LUUKKONEN
Johan RIKENBERG
Hanna ROMIN
Joseph ROWLEY
Lucy WILSON

Studenter i litterär gestaltning

Litterär gestaltning masterprogram - MA

Anne Mari BORCHERT
Arazo Arif KAREEM
David NORLIN
Franziska HOPPE
Ida FRETTE
Judith KIROS
Kalle HEDSTRÖM GUSTAFSSON 
Karl Daniel TÖRNKVIST
Malin Charlotte RØNNING
Stina VOGT
Ylva PERERA

Litterär översättning magisterprogram

Alan ASAID
Annika KOLDENIUS
Carl-Johan LIND
Jens HJÄLTE
Johanna KARLSSON
Jonna TINNERVALL
Linus KOLLBERG
Matilda SÖDERGRAN
Niklas DARKE
Siri HULTÉN
Ulf ERIKSSON
Åsa TÅLIG

Sidansvarig: Cecilia Köljing|Sidan uppdaterades: 2018-02-23
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?