Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Vi studerar på Akademin Valand våren 2018

Studenter per ämne

 

Samtliga studenter

Studenter i film

Filmisk gestaltning, kandidatprogram år 1 - BA1

Paula ALMEIDA
Erika BERG
Cecilia EJODAME ESEOHE
Ismaila JALLOW
Sebastian MICCI
Matilda WIKINGSON

Filmisk gestaltning, kandidatprogram år 2 - BA2

Maria JANSSON
Edvina KODA SANDER
Shahab MEHRABI
Lisa MEYER
Lisa ZETTERBERG
Charlie KRONBERG
Jacqueline ANDRÉN

Filmisk gestaltning, kandidatprogram år 3 - BA3

Alexi CARPENTIERI
Malin ENGLUND
Berivan ERDOGAN
Tia KOUVO
Victor NYÅKER

Filmisk gestaltning, magisterprogram med inriktning mot curator

Linnea APELGREN
Elias FRYK
Ingrid LINDBERG
Tove PILS
Eyal SHACHAR
Asel STAMOVA
Erika WACHENFELDT

Filmisk gestaltning, magisterprogram med inriktning mot filmiska processer

Siri BRÅTVEIT
David FÄRDMAR
Karl HEDIN
Daniel LARSEN PAIDA
Björn PERBORG
Erik SUNDBLAD
Anna WINIARSKA MALGORZATA

Studenter i fotografi

Fotografi kandidatprogram år 1 - BA1

Hanna Antonsson

 

 

 

 

 

 


Hanna Antonsson, personlig hemsida

Ann-Sofie Anulf_

Frida Braide_

Karl Ekdahl_

Sophie Forsgren 

Mathilda Frykberg

Alexander Gustaf-Thompson_

Jenny Johansson

Linea Kornum Rask_

Marie Kristensen Flarup_

Henrietta Krüssenberg_

Cecilie Penny_

Thurea Maj Rahbi Håkonsson_

Lisa Sterner_

Eric Sundevåg_

Matilde Søes Rasmussen_

Ida Tevajärvi_

Elton Wååg_

Fotografi kandidatprogram år 2 - BA2

Anna Sara Bjaaland, personlig hemsida

Åsa Båve, personlig hemsida

Oscar Collin, personlig hemsida

Sofia Doepel, personlig hemsida

Claudius Dorner

Camilla Fredin

Mette Hultesjö

Jenny Janlöv, personlig hemsida

Anna Sofia Jernryd

Anna Julkunen, personlig hemsida

Jonathan Lystbæk Jørgensen

Frederikke Krogh

Viktor Lindström

Rasmus Mäkelä, personlig hemsida

Jannis Tordheim, personlig hemsida

Fanny Wallertz

Emma Williamson

Fotografi kandidatprogram år 3 - BA3

Carl Ander, personlig hemsida

Sofie Austlid_

Jennifer Bergsten, personlig hemsida

Erik Gustafsson, personlig hemsida

Josef Hansson_

Cecilia Helsing, personlig hemsida

Katrine Hoff, personlig hemsida

Mikaela Hyltén-Cavallius Crantz_

Oskar Kardemark, personlig hemsida

Frida Lundgren, personlig hemsida

Sarah Meurle_

Line Gry Neivelt_

Lisa Paulsson_

Christoffer Rutström, personlig hemsida

Alma Schreck, personlig hemsida

Fotografi mastertprogram år 1 - MA1

Lars Dyrendom_

Björn Engberg_

Ellie Engelhem_

Mathilda Franzén_

Barthelemy Garcia_

Eva-Teréz Gölin_

Hallgerdur Hallgrimsdottir_

Inga Linn Härdelin_

Ole Nesset_

Anne Rantakylä_

Tina Umer_

Fotografi mastertprogram år 2 - MA2

Anne Broe Christensen_

Emanuel Cederkvist

Sean Gardiner

Heikki Kaski, personlig hemsida

Noora Lehtovuori_

Aissa Lopez, personlig hemsida

Ekaterina Lukoshkova

Minh Ngoc Nguyen_

Martin Magntorn_

Studenter i fri konst

Fri konst kandidatprogram år 1 - BA1

Jessica BJÖRCK
Marie CHRISTENSEN HARTMANN
Fanny DAHLPIL
Inez EDSTRÖM
Erikh FUNCK ÖSTERLUNDH
Deniz GÜL BEHZAD
Emely HANSSON
Adam HAUGBAK
Maria Elisabet HEDENSKOG
Oscar HÄGGSTRÖM
Badou JOBE
Leo LARSSON
Ina NIAN
Leopold OLIVARES DUNBERG
Mireia ROCHER
Andreas SANDBERG

Fri konst kandidatprogram år 2 - BA2

Linn ANDERSSON FRANEK
Jacob ANDERSSON
Lukas ANDERSSON
Ida BROCKMANN
Emanuel BYLUND
Madeleine HERTZ
Frida Kristina KÅRLIN
David LARSSON
Unni LUNDMARK
Hanna MELKERSSON
Jenny NILSSON
Julia NILSSON
Alva NOREEN
Sebastian RUDOLPH JENSEN
Hedvig SCHROEDER
Maja SIKORSKA
Eldin SMAJLOVIC
Peter ÖSTERLIN

Fri konst kandidatprogram år 3 - BA3

Johan DEVIGO
Filippa EDHOLM
Johanna GRANBERG
Linnea JARDEMARK
Carl LINDBLAD
Anne LINDGAARD MØLLER
Rickard NILSSON
Marie ROSENKILDE LINDBERG
Marika SANAKSENAHO
Karin STRÖM
Anders WALFRIDSON

Fri konst masterprogram år 1 - MA1

Marcus APPELBERG
Amy BOULTON
Alexande CARLSSON
Simon FAGÉUS
Klaengur GUNNARSSON
Julio GUZMAN
Maria Victoria HØVRING HØEG
Josef MELLERGÅRD
Laurence PRICE
Eirik Kristoffer RØNNEBERG
Seyed Kasra SEYED ALIKHANI
Stig STEIJNER
Maria WAHLSTRÖM
Siri WIBELL

Fri konst masterprogram år 2 - MA2

Cecilia BERG
Laura DARBUTAITE
Gabriel EDVINSSON
Theodora FATOUROS EKHOLM
Riikka GRÖNDAHL
Danielle HEATH
Johan LARSSON MELANDER
Kaisa LUUKKONEN
Johan RIKENBERG
Hanna ROMIN
Joseph ROWLEY
Lucy WILSON

Studenter i litterär gestaltning

Litterär gestaltning masterprogram - MA

Anne Mari BORCHERT
Arazo Arif KAREEM
David NORLIN
Franziska HOPPE
Ida FRETTE
Judith KIROS
Kalle HEDSTRÖM GUSTAFSSON 
Karl Daniel TÖRNKVIST
Malin Charlotte RØNNING
Stina VOGT
Ylva PERERA

Litterär översättning magisterprogram

Alan ASAID
Annika KOLDENIUS
Carl-Johan LIND
Jens HJÄLTE
Johanna KARLSSON
Jonna TINNERVALL
Linus KOLLBERG
Matilda SÖDERGRAN
Niklas DARKE
Siri HULTÉN
Ulf ERIKSSON
Åsa TÅLIG

Sidansvarig: Cecilia Köljing|Sidan uppdaterades: 2018-04-24
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?